Strona korzysta z cookies zg.z ustawieniami przegladarki.

Gabinet Logopedyczno-Psychologiczny "AKCENT" Kraków-Ruczaj

Anna Paluch, psycholog logopeda, specjalista ds. afazji dziecięcejOferta szkoleniowa

INFORMACJA O ZMIANIE
"Niedokształcenie mowy o typie afazji. Diagnoza i terapia".
Szkolenie trwa 18 godz. odbywa się w Krakowie. Organizatorem jest Komlogo, prosimy o zgłoszenia z wykorzystaniem linka:
https://www.komlogo.pl/index.php/konferencje/icalrepeat.detail/2019/02/16/4509/-/diagnoza-i-terapia-niedoksztalcenia-mowy-o-typie-afazji-karty-oceny-jezyka-dziecka-afatycznego-kojd-afa-narzedzie-do-oceny-jakosciowej-i-planowania-te
Zakres tematyczny jest poszerzony, szczegółowe informacje dotyczące programu sa dostępne na stronie Komlogo.
Termin pozostaje bez zmian, czyli 16-17.02.2019. Zapraszamy!


PLAN SZKOLEŃ NA ROK 2018/19

Przewidujemy szkolenia w: Bochni, Wieliczce, Radomiu, Toruniu, Krakowie, Dzierżoniowie, Bydgoszczy i ewentualnie w Warszawie.

Terminy i tematy szkoleń:

1. "Ogólne informacje dotyczące diagnozy dziecka z n. m. o typie afazji."
Szkolenie trwa 6 godz. Organizatorem jest Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bochni. Termin: 22.09.2018

2. "Karty Oceny Języka Dziecka - AFA. Praktyczne zastosowanie."
Szkolenie trwa 5godz., odbywa się w ramach konferencji Terapia logopedyczna. Nowe strategie. Nowe perspektywy w Wieliczce. Organizatorem jest KOMLOGO. Terminy: 06.10. i 07.10.2018.

3. "Niedokształcenie mowy o typie afazji. Diagnoza, terapia i sytuacja szkolna dziecka afatycznego."
Szkolenie trwa 10 godz. Organizatorem jest SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu. Termin: 20.10.2018

4. "Niedokształcenie mowy o typie afazji. Diagnoza i terapia".
Szkolenie trwa 18 godz. odbywa się w Łodzi. Organizatorem jest PZL Oddział Łódzki. Termin: 24-25.11.2018.

5. "Niedokształcenie mowy o typie afazji. Diagnoza i terapia".
Szkolenie trwa 18 godz. odbywa się w Krakowie. Organizatorem jest Gabinet Akcent, prosimy o zgłoszenia na formularzu znajdującym się na stronie. Kontakt mailowy na adres podany na stronie. Termin: 16-17.02.2019. Zapraszamy!

6. "Niedokształcenie mowy o typie afazji. Diagnoza i terapia."
Szkolenie trwa 18 godz. odbywa się w Dzierżoniowie. Organizatorem jest Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Dzierżoniowie. Planowany termin:16-17.03.2019.

7. "Niedokształcenie mowy o typie afazji."
Diagnoza i terapia Szkolenie trwa 18 godz. odbywa się w Bydgoszczy. Organizatorem jest Centrum Szkoleń Neurologopedycznych Afalog Marlena Puchowska. Planowany termin: 12-13.04.2019.

W maju i w czerwcu 2019 przewidujemy też szkolenie w Krośnie i Warszawie, bliższe informacje pojawią się na stronie.


Informacje o innych wstępnie planowanych szkoleniach przedstawimy, gdy ustalimy ich daty i miejsca.


Osoby zaineresowane wybranym szkoleniem, prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail: ania_paluch@gazeta.pl
Do maila, prosimy załączyc wypełniony formularz (pobierz formularz).
Anna Paluch - psycholog i logopeda
Od początku swej drogi zawodowej pracowała z dziećmi o zaburzonym rozwoju, w tym z dziećmi o zaburzonym rozwoju mowy i języka(krakowski ośrodek dla dzieci z afazją, obecnie specjalistyczna poradnia psychologiczno- pedagogiczna). Swoje doświadczenia praktyczne prezentuje w formie publikacji oraz dzieli się nimi od lat prowadząc szkolenia.
Współautorka AFA- skali a obecnie obszernego,wydanego przez Komlogo narzędzia KOJD- AFA (Karty Oceny Języka Dziecka Afatycznego). Wspólnie Z Elżbietą Drewniak - Wołosz podejmowała liczne działania na rzecz poprawy przepisów dotyczących warunków edukacji dzieci z n.m. o typie afazji. Od lat prowadzi zajęcia praktyczne dla studentów logopedii.

Elżbieta Drewniak-Wołosz - psycholog, neurologopeda
od ponad 30 lat związana zawodowo z ośrodkiem dla dzieci z afazją w Krakowie. Zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną dzieci afatycznych. Współautorka AFA- skali a obecnie obszernego,wydanego przez Komlogo narzędzia KOJD- AFA (Karty Oceny Języka Dziecka Afatycznego).
Autorka i współautorka artykułów poświęconych problematyce niedokształcenia mowy o typie afazji. Wspólnie z Anną Paluch podejmowała liczne działania na rzecz zmiany przepisów dotyczących warunków edukacji dzieci z n.m. o typie afazji. Od kilkunastu lat prowadzi z Anną Paluch szkolenia dla logopedów, nauczycieli i psychologów. Szkoli studentów podyplomowej logopedii.


RAMOWY PROGRAM NASZYCH SZKOLEŃ W PDF ZNAJDZIESZ TUTAJPEŁNA CHARAKTERYSTYKA PROWADZONYCH PRZEZ NAS SZKOLEŃ

I.2-DNIOWE WARSZTATY "NIEDOKSZTAŁCENIE MOWY O TYPIE AFAZJI. DIAGNOZA I TERAPIA" są adresowane do logopedów, pedagogów, terapeutów, psychologów zainteresowanych poznaniem tego zaburzenia w sposób stosunkowo szeroki i pogłębiony. W programie są m.in.. treści dotyczące aspektów psychologicznych, neuropsychologicznych, językoznawczych. Szeroko omawiamy zagadnienia związane ze sposobem prowadzenia diagnozy, różnicowaniem, objawami i ich mechanizmami. Przez cały czas odnosimy się do konkretnychprzypadków dzieci, które omawiamy w przebiegu terapii, przedstawiamy liczne próbki ichmowy, prezentujemy opinie napisane o tych dzieciach w odpowiedzi na różne ich potrzeby. Omawiamy zasady, metody i szczegółowe sposoby terapii. Prezentujemy materiały filmowe i nagrania.II.1-DNIOWE SZKOLENIE "NIEDOKSZTAŁCENIE MOWY O TYPIE AFAZJI. TERMINOLOGIA, DIAGNOZA I CHARAKTERYSTYKA ZABURZENIA" są adresowane do psychologów i pedagogów zainteresowanych wiedzą na temat tego zaburzenia. Koncentrujemy się głównie na opisie objawów, mechanizmów, rodzajów tego zaburzenia. Mówimy o tym, że takie dziecinaprawdę istnieją i nie można ich opisywać jako dzieci z obniżonym intelektem i wadą wymowy.III.1-DNIOWE SZKOLENIE "NIEDOKSZTAŁCENIE MOWY O TYPIE AFAZJI. TERMINOLOGIA, DIAGNOZA I CHARAKTERYSTYKA ZABURZENIA." są adresowane do nauczycieli przedszkoli, którzy obok rodziców są pierwszymi osobami zainteresowanymi udzielaniem pomocy dzieciom afatycznym. Przypominamy informacje dotyczące rozwoju mowy,omawiamy specyficzne problemy dzieci.INFORMACJE OGÓLNE I RECENZJE NASZYCH SZKOLEŃ


Czas trwania form SZKOLENIOWO-WARSZTATOWYCH omówionych w punktach od 2.-4.może być modyfikowany w zależności od potrzeb uczestników i zgłaszających się placówek.


Przewidujemy też formy warsztatowe dla rodziców dzieci z takim zaburzeniem oraz poważniejsze, cykliczne szkolenie dla specjalistów.


Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy na nr telefonu, jak też na adres mailowy (karta zgloszenia powyżej)
Szkolenie odbywa się w grupie min. 15, maks. 25 – osobowej. O konkretnych zaplanowanych miejscach i terminach będziemy Państwa informować głównie na drodze mailowej, prosimy też, żeby zaglądać na tę stronę.


Chcemy podkreślić, iż proponowane Państwu szkolenia dotyczą tematu, który jest nam bardzo bliski,czyli niedokształcenia mowy o typie afazji. Jest to zaburzenie rozwoju mowy i języka, które dotyczy ok.3-7% populacji dzieci.
Szczegółowe informacje na temat np. terminologii znajdą Państwo w pkt. warto wiedzieć. Z tymi dziećmi pracujemy od lat, więc to, co przekazujemy podczas warsztatów jest efektem naszych własnych doświadczeń i przemyśleń, a nie wyłącznie wiedzy podręcznikowej, której zresztą na naszym rynku wydawniczym ciągle brakuje. Staramy się za każdym razem wprowadzać nowe elementy, odnosić się do nowo przeczytanych ważnych książek, naszych nowych spostrzeżeń, nowych dzieci, z którymi pracujemy.


Ważne jest dla nas, by w pracy i podczas kontaktu z małymi lub dużymi pacjentami, nie popadać w rutynę, ciągle z zainteresowaniem śledzić i obserwować ich rozwój i nabywane umiejętności .


To samo motto przyświeca naszym warsztatom - być otwartym na uwagi, pytania, dyskusję; równocześnie dążąc do jak najlepszego przekazania wiedzy i doświadczenia, którymi dysponujemy.


Najczęściej prowadziłyśmy dwudniowe warsztaty dla logopedów, których założenia programowe zamieszczono w rubryce szkolenia. Odbyły się wielokrotnie w Krakowie, ale również: w Kielcach, Łodzi, Poznaniu oraz w Reptach na Śląsku.


Zacytujemy wybrane ze zgromadzonych ankiet ewaluacyjnych uwagi uczestników warsztatów.

"Prowadzące zaprezentowały bardzo ciekawy i obszerny materiał teoretyczny i praktyczny. Jestem przekonana, że udział w szkoleniu w znacznym stopniu pomoże mi w pracy terapeutycznej"


"Podobało mi się:
-informacje, które pomogą mi w prowadzonej terapii
-spokojny i wyczerpujący sposób prowadzenia zajęć
-zajęcia warsztatowe(polaczenie teorii z praktyką)
-możliwość obejrzenia sposobu prowadzenia terapii(filmy)
-dużo informacji praktycznych i odwoływanie się do przypadków w prowadzonej terapii
-utrzymywanie dyscypliny""Jestem bardzo zadowolona z udziału w szkoleniu. Dowiedziałam się nowych rzeczy, uporządkowałam wiedzę, to wszystko bardzo cenne. No i milo dowiedzieć się , że własne myślenie i pomysły zawodowe ida we właściwym kierunku. Bardzo dziękuję."


"1. Zajęcia były przeprowadzone profesjonalnie.
2. Podziwiamy wiedzę i doświadczenie pań prowadzących. To wielka przyjemność móc skorzystać z pomocy profesjonalistek.
3. Dziękujemy za część warsztatową i szczegółowe wyjaśnienie, jak przeprowadzić badania na podstawie AFA- skali.
4. Życzę powodzenia w pracy"


"Warsztaty bardzo bogate w treść merytoryczną. Prowadzące w sposób bardzo wnikliwy przedstawiły tematykę związana z terminologią afazji a także kierunki terapii logopedycznej. Przedstawiono ciekawe przypadki dzieci z różnymi zaburzeniami od strony językoznawczej i psychologicznej. Ciekawy był również pokaz multimedialny"


"Szkolenie było odpowiedzią na wiele moich pytań, wątpliwości dotyczących tego tematu. Bardzo dużo informacji jestem w stanie teraz sobie poukładać- z większą pewnością, że zrobię to dobrze.
Szkolenie w pełni spełniło moje oczekiwania, choć myślę, że gdyby było więcej godzin, to i tak byłoby o czym rozmawiać i zdobywać jeszcze więcej informacji.""1. Zajęcia bardzo rzetelnie przygotowane pod względem merytorycznym. Bardzo dobre tempo podawania informacji.
2. Informacje szczególnie dotyczące zawiłej kwestii związanej z terminologią, podane w sposób bardzo przejrzysty.
3. Dla mnie szczególnie wartościowe były fragmenty dotyczące diagnozy różnicowej oraz samej terapii."